skip to Main Content
νοα8 (Copy)

Ο Ν.Ο.Α. στην ημερίδα ορίων στο “Πεπανός” (Εικόνες)

Το Σάββατο 20 Ιανουαρίου διεξήχθη στην Πάτρα και στο κολυμβητήριο

“Α.Πεπανός” η Χειμερινή Ημερίδα Ορίων και Προαγωνιστικών Κατηγοριών
της Περιφέρειας Πελοποννήσου και Ιονίων Νήσων όπου ο Ναυτικός Όμιλος
Αργοστολίου(Ν.Ο.Α) συμμετείχε με 26 αθλητές και αθλήτριες.
Ανάμεσα τους ξεχώρισαν ο Μαραβέγιας Γεράσιμος(κατηγορία Παίδων) ο
οποίος στα 50 , 100 και 200 μέτρα πεταλούδας κατάφερε να πιάσει τα όρια για
τους Χειμερινούς Αγώνες Νοτίου Ελλάδος ενώ και η Γρηγοροπούλου
Ραλλού(κατηγορία Παγκορασίδων Α’)
 με τις επιδόσεις της στα 50 και 100
μέτρα πεταλούδας προκρίθηκε στους αντίστοιχους αγώνες που θα γίνουν το
Φεβρουάριο.
Όσον αφορά τις προαγωνιστικές κατηγορίες οι αθλητές και οι αθλήτριες του
ΝΟΑ πραγματοποίησαν πολύ καλές εμφανίσεις καθώς βρέθηκαν αρκετές φορές στην
πρώτη τριάδα των αγωνισμάτων που συμμετείχαν.
Ένα μεγάλο μπράβο σε όλα τα παιδιά για την προσπάθεια τους…!!!
Αναλυτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ
1) ΚΑΡΟΓΛΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ (ΠΑΙΔΩΝ)
-50μ ελεύθερο  00:31.15
-100μ ελεύθερο  01:09.96
-50μ ύπτιο  00:35.14 
2) ΜΑΡΑΒΕΓΙΑΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ (ΠΑΙΔΩΝ)
-50μ πεταλούδα  00:28.90
-100μ πεταλούδα  01:05.27 
-200μ πεταλούδα  02:22.95
3) ΔΟΜΕΝΙΚΟΣ ΙΑΣΟΝΑΣ (ΠΑΙΔΩΝ)
-50μ ύπτιο  00:36:23
-100μ ύπτιο  01:17:85
-200μ ύπτιο  02:42:85
4) ΣΤΑΥΡΙΑΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΠΑΙΔΩΝ)
-50μ ελεύθερο  00:30:33
-100μ ελεύθερο  01:07:52
-50μ πεταλούδα  00:33:31
5) ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ ΑΛΙΝΟ (ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’)
-100μ πρόσθιο  01:26:84
-50μ πεταλούδα  00:33:80
-100μ πεταλούδα  01:17:10
6) ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ-ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’)
-50μ πρόσθιο  00:41:23
-100μ πρόσθιο  01:38:03
7) ΔΟΜΕΝΙΚΟΣ ΟΡΦΕΑΣ (ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’)
-50μ ύπτιο  00:40.02
-100μ ύπτιο  01:26.33
-200μ ύπτιο  03:02.05
ΚΑΤΗΡΟΡΙΑ ΑΓΟΡΙΑ 12 ΕΤΩΝ
1) ΜΑΡΤΣΕΛΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ
-50μ ελεύθερο  00:33.31   2η ΘΕΣΗ  
-100μ ελεύθερο  01:13.85   1η ΘΕΣΗ
-100μ πεταλούδα  01:20.70   1η ΘΕΣΗ
2) ΜΕΣΣΟΛΩΡΑΣ ΖΗΣΙΜΟΣ
-50μ ύπτιο  00:38.62   2η ΘΕΣΗ
-100μ ύπτιο  01:31.23   2η ΘΕΣΗ
-200μ πρόσθιο  03:35.69   3η ΘΕΣΗ
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΓΟΡΙΑ 11 ΕΤΩΝ
1) ΒΑΡΔΑΡΑΜΑΤΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ-ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ
-50μ ελεύθερο  00:45.28   23η ΘΕΣΗ
-50μ πεταλούδα  00:59.84 6η ΘΕΣΗ
2) ΒΑΝΔΩΡΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
-50μ ελεύθερο  00:37.18  12η ΘΕΣΗ
-50μ ύπτιο  00:41.81   7η ΘΕΣΗ
-50μ πρόσθιο  00:53.40   7η ΘΕΣΗ
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΓΟΡΙΑ 10 ΕΤΩΝ
1) ΠΕΤΡΑΤΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ-ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
-50μ ελεύθερο  00:35.32   1η ΘΕΣΗ
-200μ ελεύθερο   02:47.61 1η ΘΕΣΗ
2) ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
-50μ ελεύθερο  00:53.45   13η ΘΕΣΗ
-50μ ύπτιο  00:58.89   7η ΘΕΣΗ
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΓΟΡΙΑ 9 ΕΤΩΝ
1) ΜΕΣΣΟΛΩΡΑΣ ΜΑΞΙΜΟΣ
-50μ ελεύθερο  00:44.89   8η ΘΕΣΗ
-50μ ύπτιο  00:47.91   3η ΘΕΣΗ
2) ΤΟΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
-50μ ελεύθερο  00:41.92   4η ΘΕΣΗ
-50μ πεταλούδα  00:50.98   2η ΘΕΣΗ
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
1) ΚΟΥΜΑΡΙΩΤΗ ΜΑΡΙΑ-ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’)
-50μ ελεύθερο  00:34.84
-50μ πεταλούδα  00:37.71
-200μ μικτή ατομική  03:03.75
2) ΚΩΣΤΟΠΟΛΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ (ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’)
-50μ πεταλούδα   00:36.98
-100μ πεταλούδα  01:23.47
-200μ πεταλούδα  03:07.77
3) ΓΡΗΓΟΡΟΠΟΥΛΟΥ ΡΑΛΛΟΥ (ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’)
-50μ ελεύθερο  00:32.81
-50μ πεταλούδα  00:35.22
-100μ πεταλούδα   01:18.82
4) ΔΟΜΕΝΙΚΟΥ ΗΛΕΚΤΡΑ (ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’)
-50μ ελεύθερο  00:36.75
-50μ πρόσθιο   00:47.40
-100μ πρόσθιο   01:41.08
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ
1) ΣΤΥΛΙΑΝΟΥΔΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ
-50μ ύπτιο  00:44.30   2η ΘΕΣΗ
-100μ ύπτιο  01:40.64   4η ΘΕΣΗ
2) ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ (ΔΕΝ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΕ ΤΕΛΙΚΑ)
-50 και 100μ ελεύθερο.
-50μ ύπτιο.
3) ΔΙΑΚΑΤΟΥ ΑΝΝΑ
-50μ ελεύθερο  00:44.75   13η ΘΕΣΗ
-50μ πεταλούδα  00:53.63   7η ΘΕΣΗ
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ
1) ΠΕΦΑΝΗ ΧΑΡΑ
-50μ ύπτιο  00:53.08   10η ΘΕΣΗ
-100μ ύπτιο  01:57.53   5η ΘΕΣΗ
2) ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗ ΝΑΤΑΛΙΑ
-50μ ελεύθερο  00:58.03   6η ΘΕΣΗ
-50μ ύπτιο  00:59.58   13η ΘΕΣΗ
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ 9 ΕΤΩΝ 
1) ΠΕΤΕΙΝΑΤΟΥ ΙΟΥΛΙΑΝΑ
-50μ ελεύθερο  00:48.82   7η ΘΕΣΗ
-50μ πεταλούδα  01:02.46   2η ΘΕΣΗ
2) ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΑΤΟΥ ΕΛΕΝΗ
-50μ ελεύθερο  00:47.62   6η ΘΕΣΗ
-50μ ύπτιο  00:48.72   2η ΘΕΣΗ
3) ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ
-50μ πεταλούδα.
-50μ πρόσθιο.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Διονύσιος Βούτος
Δημοσιογράφος
35 χρόνια στην δημοσιογραφία. Δημοσιογράφος ΕΡΤ
Back To Top