skip to Main Content
20180214 195224 (Copy)

Η κλήρωση του προ παιδικού πρωταθλήματος 2017-2018….. Το Πρόγραμμα σε Α’ και Β’ όμιλο

Πραγματοποιήθηκε χθες Τετάρτη 14/2 το απόγευμα στα γραφεία της
Ε.Π.Σ.Κ.Ι. στα Φαρακλάτα, η κλήρωση του προπαιδικού πρωταθλήματος 2017-2018.
Την κλήρωση πραγματοποίησε ο πρόεδρος της Ε.Ε.Π. & Κ.Ε.Ε. κ. Γεράσιμος
Καραντινός, παρουσία του προέδρου της Ένωσης κ. Θέμη Βαλσαμή και εκπροσώπων των
Σωματείων που συμμετέχουν.
Για πρώτη φορά στην ιστορία της Ένωσης συμμετέχουν 13 ομάδες, οι
οποίες χωρίστηκαν σε δυο ομίλους, με τον πρώτο να απαρτίζεται από 7  και
τον δεύτερο από 6.
Οι αγώνες θα είναι δυο γύρων και οι δυο πρώτες ομάδες από κάθε
όμιλο θα συμμετέχουν στη συνέχεια στα
playoffs του πρωταθλήματος προκειμένου να αναδειχθεί ο φετινός πρωταθλητής.
Σύμφωνα με όσα ανέφερε ο κ. Καραντινός, το πρωτάθλημα θα ξεκινήσει
το Σαββατοκύριακο 3-4 Μαρτίου 2018.
Μετά την κλήρωση μοιράστηκαν οι μπάλες που είχε υποσχεθεί η διοργανώτρια στα παρευρισκόμενα
Σωματεία. 
Τα Σωματεία που δεν προσήλθαν θα πρέπει να περάσουν από τα γραφεία
της Ένωσης προκειμένου να τις παραλάβουν.
Ας δούμε παρακάτω το πρόγραμμα και των δυο ομίλων:
Α’  ΟΜΙΛΟΣ
1η
αγωνιστική
α-α
Ομάδες
1.
Π.Α.Ο.
Κεφαλονιάς – Α.Ο. Εικοσιμίας
2.
Α.Ο.
Παλληξουριακός – Α.Ο. Πρόοδος Ιθάκης
3.
Α.Π.Σ.
Πυλαριακός – Π.Α.Ο. Εύγερος
Ρεπό:Π.Α.Ο.
Οδυσσέας Ιθάκης
2η
αγωνιστική
α-α
Ομάδες
1.
Π.Α.Ο.
Εύγερος – Α.Ο. Πρόοδος Ιθάκης
2.
Α.Ο.
Εικοσιμίας – Α.Ο. Παλληξουριακός
3.
Π.Α.Ο.
Οδυσσέας Ιθάκης – Π.Α.Ο. Κεφαλονιάς
Ρεπό:Α.Π.Σ.
Πυλαριακός
3η
αγωνιστική
α-α
Ομάδες
1.
Π.Α.Ο.
Κεφαλονιάς – Α.Ο. Παλληξουριακός
2.
Α.Π.Σ.
Πυλαριακός – Π.Α.Ο. Οδυσσέας Ιθάκης
3.
Π.Α.Ο.
Εύγερος – Α.Ο. Εικοσιμίας
Ρεπό:Α.Ο.
Πρόοδος Ιθάκης
4η
αγωνιστική
α-α
Ομάδες
1.
Π.Α.Ο.
Οδυσσέας Ιθάκης – Α.Ο. Πρόοδος Ιθάκης
2.
Α.Ο.
Παλληξουριακός – Π.Α.Ο. Εύγερος
3.
Α.Π.Σ.
Πυλαριακός – Π.Α.Ο. Κεφαλονιάς
Ρεπό:Α.Ο.
Εικοσιμίας
5η
αγωνιστική
α-α
Ομάδες
1.
Π.Α.Ο.
Κεφαλονιάς – Π.Α.Ο. Εύγερος
2.
Α.Ο.
Πρόοδος Ιθάκης – Α.Π.Σ. Πυλαριακός
3.
Α.Ο.
Εικοσιμίας – Π.Α.Ο. Οδυσσέας Ιθάκης
Ρεπό:Α.Ο.
Παλληξουριακός
6η
αγωνιστική
α-α
Ομάδες
1.
Α.Ο.
Παλληξουριακός – Π.Α.Ο. Οδυσσέας Ιθάκης
2.
Α.Π.Σ.
Πυλαριακός – Α.Ο. Εικοσιμίας
3.
Α.Ο.
Πρόοδος Ιθάκης – Π.Α.Ο. Κεφαλονιάς
Ρεπό:Π.Α.Ο.
Εύγερος
7η
αγωνιστική
α-α
Ομάδες
1.
Α.Ο.
Εικοσιμίας – Α.Ο. Πρόοδος Ιθάκης
2.
Π.Α.Ο.
Οδυσσέας Ιθάκης – Π.Α.Ο. Εύγερος
3.
Α.Ο.
Παλληξουριακός – Α.Π.Σ. Πυλαριακός
Ρεπό:Π.Α.Ο.
Κεφαλονιάς
Β’  ΟΜΙΛΟΣ
1η
αγωνιστική
α-α
Ομάδες
1.
Α.Σ.
Ομαλά – Α.Ο. Σάμης
2.
Α.Ο.
Διλινάτα – Α.Ο. Πρόννοι
3.
Α.Ο.
Εθνικός Κεφαλονιάς – Π.Α.Ο. Παγκεφαλληνιακός
2η
αγωνιστική
α-α
Ομάδες
1.
Α.Ο.
Σάμης – Α.Ο. Διλινάτα
2.
Π.Α.Ο.
Παγκεφαλληνιακός – Α.Σ. Ομαλά
3.
Α.Ο.
Πρόννοι – Α.Ο. Εθνικός Κεφαλονιάς
3η
αγωνιστική
α-α
Ομάδες
1.
Α.Ο.
Σάμης – Π.Α.Ο. Παγκεφαλληνιακός
2.
Α.Ο.
Πρόννοι – Α.Σ. Ομαλά
3.
Α.Ο.
Διλινάτα – Α.Ο. Εθνικός Κεφαλονιάς
4η
αγωνιστική
α-α
Ομάδες
1.
Π.Α.Ο.
Παγκεφαλληνιακός – Α.Ο. Πρόννοι
2.
Α.Σ.
Ομαλά – Α.Ο. Διλινάτα
3.
Α.Ο.
Εθνικός Κεφαλονιάς – Α.Ο. Σάμης
5η
αγωνιστική
α-α
Ομάδες
1.
Α.Ο.
Πρόννοι – Α.Ο. Σάμης
2.
Α.Ο.
Διλινάτα – Π.Α.Ο. Παγκεφαλληνιακός
3.
Α.Ο.
Εθνικός Κεφαλονιάς – Α.Σ. Ομαλά
Στον Β’ γύρο οι αγώνες θα διεξαχθούν στις έδρες των φιλοξενουμένων
του Α’

 

 

 

 

 

 

 

Η κλήρωση του προπαιδικού πρωταθλήματος 2017-2018….. Το Πρόγραμμα σε Α’ και Β’ όμιλο

Η κλήρωση του προπαιδικού πρωταθλήματος 2017-2018….. Το Πρόγραμμα σε Α’ και Β’ όμιλο

Η κλήρωση του προπαιδικού πρωταθλήματος 2017-2018….. Το Πρόγραμμα σε Α’ και Β’ όμιλο

Διονύσιος Βούτος
Δημοσιογράφος
35 χρόνια στην δημοσιογραφία. Δημοσιογράφος ΕΡΤ
Back To Top