skip to Main Content
17124485 1125164757607023 1382743133 N

Όμορφο θέαμα από τα πιτσιρίκια του Α.Σ.Κ. στον μικρό και μεγάλο τελικό του εσωτερικού ανάπτυξης (Φωτορεπορτάζ)

Σπουδαίο θέαμα από τα πιτσιρίκια του Α.Σ.Κ.
στους σημερινούς τελικούς των τμημάτων μίνι και προμίνι. 
Τόσο στον μεγάλο, όσο και στον μικρό, τα παιδιά
έδειξαν το σπουδαίο τους ταλέντο και φάνηκε η σημαντική δουλειά που γίνεται
στο Σύλλογο και τις υποδομές του.
Για αυτό αξίζουν συγχαρητήρια όλοι οι
άνθρωποι και κυρίως οι προπονητές του Α.Σ.Κ. που με μεράκι και αγάπη μαθαίνουν
τα μυστικά της πορτοκαλί «θεάς» στα μικρά παιδιά. 
Πολλά περισσότερα όμως, αξίζουν στον Γενικό Διευθυντή του Α.Σ.Κ. κ. Θανάση Μουίκη, που με την αγάπη του και την διάθεση του θέλει να δημιουργήσει έναν Σύλλογο πρότυπο στην περιφέρεια και θα λέγαμε ότι τα πρώτα δείγματα γραφής τον διακιώνουν!
Τελικά το κύπελλο στον μεγάλο τελικό
κατέκτησε ο Ίκαρος, ο οποίος νίκησε τον Αχιλλέα με σκορ 34-29.
Ωραία ήταν η στιγμή που οι μικροί αθλητές παρέλαβαν
το κύπελλο από τους αθλητές της ανδρικής ομάδας!
Τέλος να αναφέρουμε ότι στον μικρό τελικό
που προηγήθηκε νικητής ήταν ο Άρης που επικράτησε του Θησέα με σκορ 34-32.
ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ
ΑΡΗΣ
(ΚΙΤΡΙΝΟ) – ΘΗΣΕΑΣ (ΠΡΑΣΙΝΟ) 34-32
Δεκάλεπτα: 12-13, 14-18, 25-20, 34-32
Διαιτητής:
Γιάννης Βουργίδης, Πάνος Ματιάτος
ΑΡΗΣ:
Τσιμπούκης Χάρης 4, Μανίκας Γερ. 7, Κούσιας Νίκος 4, Κατσικάς Βαγγέλης,
Ποταμιάνος Γιώργος 6, Μεσολωράς Διονύσης 2, Σακαλής Κων/νος, Σιαμάνης Κων/νος,
Χριστόπουλος Κων/νος 2, Πεφάνης Γεράσιμος 2, Αραβαντινός Αλεξ 2, Βουργίδης
Ηλίας, Μπαρλαμάς Νίκος, Πεφάνης Ευθύμης, Μαρσέλος Γεράσιμος, Χαρατσάρης
Αλέξανδρος.
Προπονητής:
Λεωνίδας Παπαδάτος
ΘΗΣΕΑΣ
(ΠΡΑΣΙΝΟ):
Καραβιώτη Ελενα 14, Μιχαλάτος Παναγιώτης 6, Αναστασίνης
Γιώργος, Γουλιμής Κων/νος 3, Λαμάι Λεονάρντο, Δούλιας Αντώνης 2, Βουτσινάς
Πέτρος 2, Ματράγκος Κων/νος 2, Χριστόπουλος Γρηγόρης, Κεφαλάς Χρήστος, Δημάτος
Νίκος, Μεσολωράς Ηλίας, Συνοδινός Λευτέρης, Κονόμης Χρήστος, Στρατιώτης Γιάννης
3, Δομένικος Ορφέας.
Προπονητής:
Μανώλης Δούλιας
ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ
ΙΚΑΡΟΣ
(ΜΠΛΕ) – ΑΧΙΛΛΕΑΣ (ΚΟΚΚΙΝΟ) 34-29
Δεκάλεπτα:
4-6, 14-13, 20-15, 34-29
Διαιτητής:
Γιάννης Βουργίδης, Πάνος Ματιάτος
ΙΚΑΡΟΣ
(ΜΠΛΕ):
Σιαμάνης Κων/νος 5, Μαλιαγρός Γεράσιμος 2, Παντελειός
Διονύσης, Δούλιας Μέμος, Φερουνάι Λεονάρντο, Γιαλουμής Ορφέας Χριστοδουλάτος
Γιάννης, Παπαδάτος Διονύσης 16, Βανδώρος Δημήτρης Κουλουμπής Γεράσιμος 2,
Νικολάου Πέτρος Αλυσανδράτος Δημήτρης 4, Σιαμάνης Αγγελος 2, Φαραός Διονύσης
Πετράτος Ακης.
Προπονητής:
Μανώλης Δούλιας
ΑΧΙΛΛΕΑΣ
(ΚΟΚΚΙΝΟ):
Ματράγκος Νίκος 16, Καμπίτσης Διονύσης 4, Τσιμπούκης
Βασίλης, Καλιγάς Γεράσιμος, Αλεξανδράτος Γιώργος, Τζουγανάτος Δίων, Αμπατιέλος
Γιώργος, Μαλεφάκης Νίκος 3, Αλυσανδράτος Μαρίνος 2, Λέρα Γρηγόρης 2, Γουλιμής
Γιάννης 2, Παπαδάτος Νίκος, Κρεμμύδας Σταύρος, Βρανίκας Διονύσης, Πλατανίτης
Σέργιος, Δομένικος Ορφέας.
Προπονητής:
Παπαδάτος Λεωνίδας
Στην γραμματεία έκατσαν οι έφοροι Γιώργος
Γιαννάτος, Γιώργος Κουράκος και Ράνια Πολλάκη με χρονομέτρη τον Κώστα
Βαλλιανάτο.
Την Κυριακή εκτός από την 3η αγωνιστική σε
παίδες και παμπαίδες, θα διεξαχθεί και αγωνιστική κορασίδων – νεανίδων με τις
αναμετρήσεις 4 μ.μ. Golden Team (κίτρινο) – Big Ballers (πορτοκαλί) και Λύκοι
(κόκκινο) Shining Stars (πράσινο) στις 5 μ.μ.
Φωτορεπορτάζ από τους τελικούς του εσωτερικού του Α.Σ.Κ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Διονύσιος Βούτος
Δημοσιογράφος
30 χρόνια στην δημοσιογραφία. Δημοσιογράφος ΕΡΤ
Back To Top