skip to Main Content
4 (Copy)

Αποτελέσματα “Αντύπεια 2017”

Ο
12ος Αγώνας Δρόμου «Αντύπεια 2017» διεξήχθη στην Αγία Ευφημία το
Σάββατο 13 Μαΐου, αφιερωμένος στη μνήμη του αγωνιστή Μαρίνου Αντύπα.

 

Μέσα
από τον συμβολικό αυτό αγώνα δρόμου, τα τελευταία λόγια του Μαρίνου Αντύπα
«Ελευθερία, ισότης, αδελφότης» παραμένουν ζωντανά και διαχρονικά, χάρη στα
παιδιά, τους γονείς, τους ενήλικες, τους εθελοντές, τους συλλόγους και σύσσωμη
την τοπική κοινωνία που αγκαλιάζει κάθε χρόνο τα «ΑΝΤΥΠΕΙΑ».
Συγχαρητήρια
στους συμμετέχοντες αθλητές, ευχαριστίες κυρίως στο Α.Τ. Σάμης, τη Δημοτική
Ενότητα Πυλάρου, την Εθελοντική Ομάδα Προστασίας Περιβάλλοντος Πυλάρου, τους
Συλλόγους «Μαρίνο Αντύπα», «Πυλαριακό» & «Φανάρι» και σε όσους εθελοντές βοήθησαν
για τη διεξαγωγή του αγώνα.
Οι
μαθητές Δημοτικού ή Γυμνασίου που συμμετείχαν προαιρετικά στην κατηγορία των 5
χιλιομέτρων, βραβεύτηκαν τιμητικά με βάση τη σειρά τερματισμού στην κατηγορία Λυκείων
ως εξής:
Βουτσινά
Αντζελίνα (Γυμνάσιο) 1η
Πετράτος
Παναγής                   1ος

 

1.
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΑ ΔΡΟΜΟΥ «ΑΝΤΥΠΕΙΑ 2017»
Τα
αποτελέσματα ανά κατηγορίες είναι τα εξής:
           ΑΝΔΡΩΝ 19-30
ΓΥΝΑΙΚΩΝ 19-30
ΚΑΤΑΤΑΞΗ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
ΚΑΤΑΤΑΞΗ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
1ος
Σταμούλης
Παναγής
2ος
Καρλής
Θεόδωρος
2η
3ος
Μίχος
Παναγιώτης
3η
ΑΝΔΡΩΝ 31-40
ΓΥΝΑΙΚΩΝ 31-40
ΚΑΤΑΤΑΞΗ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
ΚΑΤΑΤΑΞΗ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
1ος
Κουλουμπής
Παρίσης
1η
Καραμπέτσου
Κατερίνα
2ος
Λάσκαρης
Συμεών
2η
Σαμόλη
Ευαγγελία
3ος
Πρεντάνος
Νίκος
3η
Κοσμετάτου
Ρεγγίνα
ΑΝΔΡΩΝ 41-50
ΓΥΝΑΙΚΩΝ 41-50
ΚΑΤΑΤΑΞΗ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
ΚΑΤΑΤΑΞΗ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
1ος
Παπαλάμπρος
Λάμπρος
1η
Αναστασάτου
Αθανασία
2ος
Σταθάτος
Παναγής
2η
Κλεφτοσπύρου
Γιούλη
3ος
Κούρος
Κωνσταντίνος
3η
Καμινάρη
Μαρία
ΑΝΔΡΩΝ 51+
ΓΥΝΑΙΚΩΝ 51+
ΚΑΤΑΤΑΞΗ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
ΚΑΤΑΤΑΞΗ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
1ος
Σιδηρόπουλος
Νίκος
1η
Μπενετάτου
Ζαχαρούλα
2ος
Αλεξανδράτος
Παναγής
2η
Βαρδαραμάτου
Ρένα
3ος
Κόκκινος
Παναγιώτης
3η
Παπαλεξάτου
Ιωάννα

 

2. ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΧΟΛΕΙΩΝ
ΑΓΩΝΑ ΔΡΟΜΟΥ «ΑΝΤΥΠΕΙΑ 2017»
Τα
αποτελέσματα ανά κατηγορίες είναι τα εξής
:

   NHΠΙΑ ΑΓΟΡΙΑ έως 5 ετών
NHΠΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ έως 5 ετών
ΚΑΤΑΤΑΞΗ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
ΚΑΤΑΤΑΞΗ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
1ος
Ρασσιάς
Ορέστης
Γασπαρή
Ιφιγένεια
2ος
Φάμπιο
Μέρκα
2η
Μαρκαντωνάτου
Νικολέτα
3ος
Ανδριάνο
Σινάι
3η
Σκριβάνου
Ηρώ

 

ΑΓΟΡΙΑ Α΄- Β΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
ΚΟΡΙΤΣΙΑ Α΄- Β΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
ΚΑΤΑΤΑΞΗ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
ΚΑΤΑΤΑΞΗ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
1ος
Σαντιράι
Σουλειμάν
1η
Χίλαι
Κατερίνα
2ος
Σαλίαι
Αργουέρο
2η
Μπραχάι
Αγγελική
3ος
Μιρτεζά
Γκρέμι
3η
Κλαουδάτου
Ελευθερία
ΑΓΟΡΙΑ Γ΄- Δ΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
ΚΟΡΙΤΣΙΑ Γ΄- Δ΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
ΚΑΤΑΤΑΞΗ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜ
ΚΑΤΑΤΑΞΗ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
1ος
Πρεντάνος
Παναγιώτης
1η
Πρεντάνου
Αγγελική
2ος
Κλαουδάτος
Λευτέρης
2η
Γιακουμάτου
Πηνελόπη
3ος
Ποταμιάνος
Ιωάννης
3η
Ντελάι
Μαρία-Αγγελική
ΑΓΟΡΙΑ Ε΄-ΣΤ΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
ΚΟΡΙΤΣΙΑ Ε΄- ΣΤ΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
ΚΑΤΑΤΑΞΗ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
ΚΑΤΑΤΑΞΗ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
1ος
Δημητρίου
Ευθύμιος
1η
Λουκάτου
Δέσποινα
2ος
Μπερδεμπές
Χρήστος
2η
Μιχελή
Κατερίνα
3ος
Βρεττός
Γεώργιος
3η
Παπαδάτου
Μαρία
ΑΓΟΡΙΑ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
ΚΑΤΑΤΑΞΗ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
ΚΑΤΑΤΑΞΗ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
1ος
Γασπαρής
Άγγελος-Διονύσ.
1η
Σαλία
Ντεσέιλντα
2ος
Σαλία
Ρωμέο
2η
Παπαδάτου
Μαρίνα
3ος
Αλεξανδράτος
Απόλλωνας
3η
Βαλλιανάτου
Βάλια & Κουγιανού Αλίκη
ΑΓΟΡΙΑ ΛΥΚΕΙΟΥ
ΚΑΤΑΤΑΞΗ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
1ος
Φάντης
Ευάγγελος
2ος
Μιχελής
Ευαγγελινός
3ος
Μπαλλάι
Κέλιον
Με
εκτίμηση,
Ο Πρόεδρος  Κ.Ε.ΔΗ.ΚΕ. &
Ε.Σ.
Πολιτισμού – Αθλητισμού – Νέας Γενιάς
Άγγελος Δ.
Κωνσταντάκης
Διονύσιος Βούτος
Δημοσιογράφος
30 χρόνια στην δημοσιογραφία. Δημοσιογράφος ΕΡΤ
Back To Top