skip to Main Content
35123900 1845663518787325 6094612640892452864 N (Copy)

Τμήματα: ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ-ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ-ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ-ΑΝΟΙΚΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ-ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ- ΚΑΝΟΕ ΚΑΓΙΑΚ

To Δ. Σ. του  Ναυτικού Ομίλου Αργοστολίου σας κάνει γνωστό ότι τα τμήματα της κολύμβησης -προαγωνιστκή και αγωνιστική ομάδα – συμμετείχαν  στους Θερινούς  Περιφερειακούς αγώνες 9,10,11,12 ετών και στην Θερινή Περιφερειακή Ημερίδα Ορίων  που πραγματοποιήθηκαν  στην Αμαλιάδα στις 09-10  Ιουνίου 2018. Ο σύλλογος μας έλαβε μέρος με 21 αθλητές-τριες, στο σύνολο συμμετείχαν 14 σύλλογοι με 400 αθλητές. Συνοδοί της ομάδας ο Πρόεδρος του ΝΟΑργοστολίου κ. Λ. Νιφοράτος και η προπονήτριά τους κ. Α. Μωραίτου.

Οι αθλητές μας κατάφεραν να φέρουν αξιόλογα αποτελέσματα και πολλές φορές μας έκαναν υπερήφανους με την αγωνιστικότητά τους.

Τα αποτελέσματα αναλυτικά ανά κατηγορία έχουν ως εξής:

Κατηγορία Παίδων:

Μαραβέγιας Γεράσιμος  50μ. Πεταλούδα 1η  θέση με χρόνο 29.35 χρόνος που αποτελεί

                                        όριο πρόκρισης για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα.

                                        100μ. Πεταλούδα 1η θέση με χρόνο 1.05.47 χρόνος που αποτελεί

                                        όριο πρόκρισης για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα.

                                        200μ. Πεταλούδα 1η θέση με χρόνο 2.19.70 χρόνος που αποτελεί

                                        όριο πρόκρισης για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα.

Σταυριανός Νικόλαος   50μ. Ελεύθερο  με χρόνο 30.17 – 8ος

100μ. Ελεύθερο  με χρόνο 1.06.82 – 7ος

50μ. Πεταλούδα 5ος με χρόνο 33.71 – 2ος

200μ. Μικτή Ατομική με χρόνο 02.50.60 -2ος

Δομένικος Ιάσονας         50μ. Ελεύθερο με χρόνο 28.90 – 6ος

100 μ. Ελεύθερο με χρόνο 01.03.08 – 4ος

200μ. Ελεύθερο  με χρόνο 2.18.41 – 3ος

400 μ. Ελεύθερο με χρόνο 04.54.66  – 2ος

Καρόγλας Ευάγγελος     50μ. Ύπτιο  με χρόνο 34.68 – 5ος

100μ. Ύπτιο  με χρόνο 1.18.91 – 5ος

50μ. Πεταλούδα 5ος με χρόνο 33.71 – 2ος

200μ. Μικτή Ατομική με χρόνο 02.50.22 – 1ος   

Κατηγορία Παμπαίδων Α:

Ελευθεριάδης  Ευστάθιος        50μ. Πρόσθιο με χρόνο 41.18 –  1ος

100μ. Πρόσθιο  με χρόνο 1.29.11 – 1ος

200μ. Πρόσθιο  με χρόνο 03.16.88 – 1ος

Κατηγορία Παμπαίδων Β:

Δομένικος  Ορφέας                  50μ. Ελεύθερο  με χρόνο 32.71  –  6ος

50μ. Ύπτιο  με χρόνο 37.96 – 2ος

100μ. Ύπτιο  με χρόνο 01.21.87 – 2ος

200μ. Ύπτιο  με χρόνο 02.56.07  –  2ος                            

Κατηγορία Παγκορασίδων Α:

Γρηγοροπούλου Ραλλού          50μ. Ελεύθερο με χρόνο 32.58 – 4η

50μ. Πεταλούδα  με χρόνο 33.56  2η  χρόνος που αποτελεί όριο πρόκρισης για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα.

                                                  200μ. Πεταλούδα  με χρόνο 03.13.75 1η

Καλλιγά Καλλιρόη                   50μ. Ύπτιο  με χρόνο 38.09  – 6η

100μ. Ύπτιο  με χρόνο 01.23.13 – 6η

200μ. Ύπτιο  με χρόνο 02.57.34  – 2η

 

Αγόρια 9 ετών:

Μεσσολωράς Μάξιμος:                               50μ. Ελεύθερο με χρόνο 41.95

                                                            50μ. Ύπτιο  με χρόνο 45.53 – 4η

                                                           

Κορίτσια 9 ετών:

Κωστοπούλου Αγγελική :                  50μ. Πεταλούδα  με χρόνο 51.92 – 2η

50μ. Πρόσθιο   με χρόνο 55.61  – 2η

 

Πετεινάτου Ιουλία  :                          50μ. Πεταλούδα  με χρόνο 56.14 – 4η

50μ. Ελεύθερο   με χρόνο 49.62

 

Αγόρια 10 ετών:

Πετράτος Σταύρος:                           100μ. Ελεύθερο με χρόνο 01.14.73 – 1ος

50μ. Πεταλούδα με χρόνο 38.01 –  3ος

 

Παππάς Θανάση :                              50μ. Ελεύθερο με χρόνο  40.84 – 7ος

100μ. Ελεύθερο με χρόνο 01.36.76- 6ος

 

Ελευθεριάδης Ιωάννης :                    50μ. Ελεύθερο με χρόνο 47.37

50μ. Ύπτιο με χρόνο  50.37 – 7ος

Δανάλης Παναγιώτης :                      50μ. Ελεύθερο με χρόνο  57.47

100μ. Ελεύθερο με χρόνο 01.57.04

 

Κορίτσια 10 ετών:

Παπαγιάννη Ναταλία  :                     50μ. Ελεύθερο  με χρόνο 53.22

50μ. Ύπτιο   με χρόνο 52.03  – 8η

 

Αγόρια 11 ετών:

Απέργης Γεράσιμος :                         100μ. Πρόσθιο με χρόνο 01.56.49

 

Κορίτσια 11 ετών:

Διακάτου Άννα  :                                100μ. Ελεύθερο  με χρόνο 01.39.89 – 8η

50μ. Πεταλούδα  με χρόνο 50.79  – 5η

100μ. Πεταλούδα με χρόνο 01.56.80 – 3η

                                                           

Αγόρια 12 ετών:

Μαρτσέλος Γεράσιμος   100μ. Ελεύθερο  με χρόνο 01.11.37 –  2ος

50μ. Πεταλούδα  με χρόνο 33.68  – 1ος

100μ. Πεταλούδα  με χρόνο 01.18.75 – 1ος

 

Μεσσολωράς Ζήσιμος      50μ. Ύπτιο  με χρόνο 38.94 – 3ος

100μ. Ύπτιο  με χρόνο 01.26.71 – 4ος

50μ. Πρόσθιο με χρόνο 44.48 – 3ος

 

Ο αθλητής Ποταμιάνος Ανδρέας κατηγορίας Παίδων που συμμετείχε με την ομάδα του Ιωνικού κολύμπησε στα 50μ. Ύπτιο 2η  θέση με χρόνο 29.69, στα 100μ. Ύπτιο 1η θέση με χρόνο 1.04.10  και στα 200μ. Ύπτιο 1η  θέση με χρόνο 2.21.17, χρόνοι που αποτελούν όρια πρόκρισης για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα.

Συγχαίρουμε όλα τα παιδιά και τους ευχόμαστε καλή συνέχεια στην προσπάθειά τους. Επίσης συγχαίρουμε την προπονήτριά μας Αλεξία Μωραίτου για το όμορφο αυτό αποτέλεσμα.

 

Από το Δ.Σ. του Ν.Ο.Α.

Διονύσιος Βούτος
Δημοσιογράφος
30 χρόνια στην δημοσιογραφία. Δημοσιογράφος ΕΡΤ
Back To Top