skip to Main Content
1

Ολοκληρώθηκαν οι αρχαιρεσίες που διεξήχθησαν στις 2 και 3 Απριλίου 2017,

Ολοκληρώθηκαν οι αρχαιρεσίες που διεξήχθησαν στις 2 και 3 Απριλίου 2017, για την ανάδειξη των Κεντρικών και περιφερειακών οργάνων της Ε.Ε.Τ.Ε.Μ.

Σύμφωνα με τα μέχρι στιγμής συγκεντρωτικά στοιχεία, τα οποία στάλθηκαν με τηλεομοιοτυπία ή ηλεκτρονικό ταχυδρομείο από όλες τις Τοπικές Εφορευτικές Επιτροπές στην Κεντρική Εφορευτική Επιτροπή, στις αρχαιρεσίες συμμετείχαν 2753 συνάδελφοι.

Τα ποσοστά που έλαβαν οι παρατάξεις για τα Κεντρικά Όργανα Διοίκησης, έχουν ως εξής:

Συνδυασμός Ποσοστό
«Ενωτική Κίνηση» Μηχανικών-Ε.Ε.Τ.Ε.Μ. 70,67 %
Κίνηση Ανεξάρτητων Μηχανικών (Κ.Α.ΜΗ.) 16,44 %
«Ενότητα» Ανεξάρτητη Kίνηση Πτυχιούχων Μηχανικών ΤΕ 7,17 %
Ελεύθεροι Επαγγελματίες Μηχανικοί Τ.Ε. 5,72 %
Όπως φαίνεται από τα παραπάνω στοιχεία, η κατανομή των εδρών θα είναι η ακόλουθη: α) «Ενωτική Κίνηση» Μηχανικών-Ε.Ε.Τ.Ε.Μ.: 11 έδρες, β) Κίνηση Ανεξάρτητων Μηχανικών (Κ.Α.ΜΗ.): 2 έδρες, γ) «Ενότητα» Ανεξάρτητη Kίνηση Πτυχιούχων Μηχανικών ΤΕ: 1 έδρα και δ) Ελεύθεροι Επαγγελματίες Μηχανικοί Τ.Ε.: 1 έδρα
Θα ακολουθήσει ανακοίνωση για την ανάδειξη των επιτυχόντων και την κατανομή των εδρών από την Κεντρική Εφορευτική Επιτροπή, όπως προβλέπεται από το Καταστατικό, αφού συγκεντρωθούν τα επίσημα πρακτικά από όλα τα Ν.Τ, όπου διεξήχθησαν οι εκλογές.

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΕΦΟΡΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ.
Ε Κ Λ Ο Γ Ε Σ Ε . Ε . Τ . Ε . Μ 2 & 3 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2 0 1 7

 

 

ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ ΝΟΜΑΡΧΙΑΚΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ
ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ & ΙΘΑΚΗΣ

Α. Υποψήφιοι για την Διοικούσα Επιτροπή του Ν.Τ. Κεφαλληνίας & Ιθάκης
(μέχρι 5 σταυροί)

 

1. ΠΑΥΛΑΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Βασιλείου, Ηλεκτρονικός 35
2. ΜΠΕΝΕΤΑΤΟΥ ΕΛΕΝΗ του Ιωάννη, Πολιτικός Ε.Υ. 31
3.ΤΖΟΥΦΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Δημητρίου, Πολιτικός Ε.Υ. 14
4. ΜΕΣΟΛΩΡΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Παναγιώτη, Μηχανολόγος 20
5. ΜΟΥΡΕΛΑΤΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Διονυσίου ,Πολιτικός Ε.Υ. 12
6. ΦΙΛΙΠΠΑΤΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ του Παναγή, Τοπογράφος 17

Β. Υποψήφιοι για την Νομαρχιακή Εξελεγκτική Επιτροπή
(μέχρι 3 σταυροί)

1. ΠΑΥΛΑΤΟΣ ΣΑΡΑΝΤΗΣ του Παναγή, Ηλεκτρολόγος 16
2. ΤΡΑΥΛΟΥ ΑΡΕΤΗ του Παναγή ,Πολιτικός Δ.Ε. 19
3. ΜΑΡΟΥΛΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΓερασιμουΔιαμαντή, Μηχανολόγος 13
4. ΜΠΕΡΔΕΜΠΕΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ του Χρισταργύρη, Ηλεκτρολόγος 9

Γ. Υποψήφιοι Σύνεδροι για το 22° Συνέδριο

1. ΠΑΥΛΑΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Βασιλείου, Ηλεκτρονικός 30
2. ΜΠΕΝΕΤΑΤΟΥ ΕΛΕΝΗ του Ιωάννη, Πολιτικός Ε.Υ. 24
2. ΤΖΟΥΦΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Δημητρίου, Πολιτικός Ε.Υ. 12
3. ΜΟΥΡΕΛΑΤΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Διονυσίου ,Πολιτικός Ε.Υ. 9
4. ΜΕΣΟΛΩΡΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Παναγιώτη, Μηχανολόγος 9
5. ΦΙΛΙΠΠΑΤΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ του Παναγή, Τοπογράφος 4
6. ΠΑΥΛΑΤΟΣ ΣΑΡΑΝΤΗΣ του Παναγή, Ηλεκτρολόγος 3

Φωτογραφία του ΓΙΏΡΓΟΣ ΠΑΥΛΑΤΟΣ.
Διονύσιος Βούτος
Δημοσιογράφος
30 χρόνια στην δημοσιογραφία. Δημοσιογράφος ΕΡΤ
Back To Top